Onderdeel over onderscheid pensioenpremie onder protest
De leden hebben op deze bijeenkomsten het bezwaar van de vakorganisaties omtrent het in het aangepast eindbod opgenomen voorstel om voor werknemers met een contract voor bepaalde tijd een wijziging aan te brengen in de pensioenpremieverdeling ten opzichte van de werknemers met een contract voor onbepaalde tijd voluit gesteund. In ogen van de vakorganisaties is een dergelijk onderscheid alleen toegestaan wanneer daarvoor een objectieve rechtvaardiging bestaat (artikel 7:649 BW). De vakbonden zijn van oordeel dat van een objectieve rechtvaardiging in dit geval geen sprake kan zijn.
Download: 20260420_Sociaal_Plan_versie_2.0_apr.pdf
Download: 20260825_brief_vakbonden_eindbod_cao.pdf
Uitslag gedeeld met de directie
De vakbonden hebben bovenstaande uitslag van de stemming inmiddels officieel aan de directie van Sappi Maastricht bekend gemaakt.
Het door de leden aanvaarde aangepast eindbod en het sociaal plan vinden jullie in de bijlagen bij deze nieuwsbrief.
Mede namens de onderhandelingsdelegatie van CNV, FNV en ACV,
Kaderleden: Armand Somers en Maurice Limpens (CNV), Emile Rijvers (FNV), en Jean Wijzen (ACV), en vakbondsbestuurders: Wilfred Jonkhout (FNV), David Wolfs ACV), en
Sharon van Boxmeer
Bestuurder CNV
M. 0628866512
E. s.vanboxmeer@cnv.nl
Maak jouw collega lid van CNV en ontvang een cadeaubon van € 20,-
Maak CNV groter, introduceer jouw collega's vrienden of andere mensen uit jouw netwerk, en laat ze meeprofiteren van onze voordelen. Bij ieder nieuw lid krijg jij een cadeaubon van € 20,-. Nodig iemand uit