In gesprek met Sappi
Tijdens het overleg hebben de gezamenlijke vakbonden de boodschap uit de ledenvergaderingen nogmaals overgebracht aan de directie van Sappi.
Het eindbod dat door de leden massaal is afgewezen, doet onvoldoende recht aan de sterk gestegen kosten van levensonderhoud. Daarnaast bevat het voorstel verschillende verslechteringen van arbeidsvoorwaarden. Vooral de voorgestelde wijzigingen rondom de loondoorbetaling in het tweede ziektejaar en het premievrije pensioen zijn zeer ingrijpend. Dit zijn belangrijke arbeidsvoorwaarden die in de loop der jaren zwaar zijn bevochten door de vakbonden.
Het is nu aan Sappi om te bepalen of er voldoende ruimte is om het huidige eindbod op deze voor de vakbonden essentiële punten aan te passen.
Hoe nu verder?
De directie van Sappi heeft aangegeven hiervoor tijd nodig te hebben. Wanneer Sappi besluit het eindbod aan te passen, ontvangen de vakbonden een nieuw voorstel.
De onderhandelingsdelegaties van de betrokken vakbonden beoordelen vervolgens gezamenlijk of een eventueel aangepast eindbod voldoende aansluit bij het mandaat dat jullie tijdens de ledenvergaderingen hebben meegegeven.
Door de vakantieperiode verwachten wij een eventueel aangepast voorstel eind september te kunnen beoordelen.
Sluit een eventueel aangepast eindbod voldoende aan bij het mandaat van de leden, dan leggen wij het ter stemming aan jullie voor.
Wordt het eindbod niet aangepast, of komt het onvoldoende tegemoet aan het mandaat van de leden, dan organiseren wij driekwartvergaderingen om met jullie te bespreken welke vervolgstappen nodig zijn en hoe wij gezamenlijk verdergaan in het cao-traject.
Wij houden jullie op de hoogte van verdere ontwikkelingen.
Mede namens de onderhandelingsdelegaties van CNV, FNV en ACV,
Kaderleden: Armand Somers en Maurice Limpens (CNV), Emile Rijvers (FNV).
Wilfred Jonkhout – bestuurder FNV
David van Dijk – bestuurder ACV
Sharon van Boxmeer
Bestuurder CNV
E. s.vanboxmeer@cnv.nl
T. 06 28 86 65 12