De staking is geweest en we kunnen terugkijken op een actie met veel deelnemers. Daarmee hebben we een duidelijk signaal afgegeven. Ook de media hebben er aandacht aan besteed.
Voor het eerst is bij een facilitair contactcenter op deze manier gestaakt. Dat is op zichzelf al een belangrijk gegeven wat jullie bereikt hebben..
Wat heeft de staking opgeleverd?
We moeten ook realistisch zijn. De mogelijkheden om Transcom en Odido daadwerkelijk te hinderen zijn beperkt. Odido kan het werk ook via andere leveranciers en locaties in Europa laten uitvoeren. Daarnaast is er de afgelopen periode al veel werk afgebouwd.
Een verdere staking zal het werkproces daarom waarschijnlijk niet echt stilleggen. Het publicitaire punt is wel gemaakt en jullie hebben laten zien dat je dit niet zomaar accepteert.
Ook via LinkedIn hebben we en sympathisanten Transcom aangesproken en reacties geplaatst. Op de staking en de petitie heeft Transcom tot nu toe inhoudelijk niet gereageerd. De petitie is alleen in ontvangst genomen.
Daarom hebben we een open brief gestuurd en de bal bij Transcom gelegd. We wijzen daarin ook op het verschil tussen het mooie beleid dat Transcom op de website uitdraagt en het gedrag dat medewerkers in de praktijk ervaren.
De open brief is als bijlage toegevoegd.
We blijven druk houden waar we kunnen
Nu de mogelijkheden om via staking druk te zetten beperkt zijn, blijven we vooral via publiciteit en de media proberen druk te houden.
Het imago van Transcom strookt duidelijk niet met de mooie verhalen op de website en dat heeft door de afgelopen periode duidelijk schade opgelopen. We blijven dit onder de aandacht brengen.
VSO aangeboden?
Veel medewerkers krijgen inmiddels een VSO aangeboden. Teken niet zomaar maar vraag ons advies.
Heb je een VSO gekregen of heb je vragen over wat je moet doen? Neem contact met mij op via mail of WhatsApp. Vraag ons om advies voordat je iets ondertekent.
UWV-procedure
Ook over de UWV-procedure willen we eerlijk en duidelijk zijn. Het UWV beoordeelt of er sprake is van geldige bedrijfseconomische redenen die het ontslag kunnen rechtvaardigen. Tegen de onderbouwing daarvan kan verweer worden gevoerd.
Het UWV beoordeelt echter niet of het sociaal plan als geheel eerlijk of redelijk is. De beoordeling van het UWV richt zich op de bedrijfseconomische noodzaak en de vraag of aan de wettelijke voorwaarden voor ontslag is voldaan.
Over de verdere gang van zaken en de UWV-procedure zullen we jullie volgende week nader informeren.
Maak je collega lid
Jij bent lid, dus jij snapt waarom dit zo belangrijk is. Weet jouw collega dat ook? Hoe meer leden we hebben, hoe beter we kunnen onderhandelen over jouw arbeidsvoorwaarden. Een nieuw lid aanmelden gaat heel eenvoudig, en je krijgt er zelf ook nog iets moois voor terug. Ga voor informatie en voorwaarden naar CNV maak-een-ander-lid. Ze kunnen ook zelf lid worden via www.cnv.nl/lid-worden/. Samen staan we sterker!
We houden jullie op de hoogte van de verdere ontwikkelingen.
Bij vragen mail naar:
Roderik Mol r.mol@cnv.nl
Jikke van Deelen j.vandeelen@cnv.nl
Lisa Kuiper l.kuiper@cnv.nl