Sociaal plan
Transcom wil geen acceptabel sociaal plan met de vakbonden afsluiten. Wat normaal is in deze situaties, is dat bedrijven een eigen regeling opstellen en die dan gaan hanteren. Dat zien we op andere plekken waar werkgevers geen sociaal plan van enig niveau willen uitonderhandelen met vakbonden. Vervolgens bieden deze werkgevers dan die sociale regeling aan alle personeelsleden aan. Transcom kiest er zelf voor om geen sociale regeling te gebruiken. Hiervoor legt men de schuld bij vakbonden zo horen wij van jullie. Dat is dus echt onzin. Transcom kan prima het eindbod als sociale regeling aan iedereen aanbieden. Dat Transcom dit niet doet, is dus helemaal de schuld van Transcom, niet van de ondernemingsraad of van vakbonden. Transcom ontloopt ook hier haar verantwoordelijkheid.
UWV-route
Als Transcom via het UWV ontslag aanvraagt, beoordeelt het UWV of er voldoende bedrijfseconomische redenen zijn voor het ontslag en of de regels rond bijvoorbeeld herplaatsing en de ontslagvolgorde goed zijn toegepast. Het UWV beoordeelt niet of er een goed sociaal plan is afgesproken.We kunnen daarom ook niet garanderen dat je meer geld krijgt als je het ontslag via het UWV laat lopen in plaats van een VSO te tekenen.
Vooralsnog zien wij ook geen duidelijke aanknopingspunten om na ontslag een aanvullende schadevergoeding van Transcom te eisen. Maar de situatie kan per medewerker verschillen.
Ons advies
Krijg je een VSO aangeboden, of heb je zelf om een VSO gevraagd? Laat deze dan altijd eerst door ons controleren voordat je tekent. Mail de VSO naar mij, dan kijken we ernaar. Mocht je het UWV-verweer willen afwachten, stuur mij dan een mailtje.
Vervolg collectieve traject Transcom
In het collectieve traject hebben we Transcom inmiddels aangeschreven. Helaas heeft Transcom wederom niet gereageerd. Het is wel heel treurig dat Transcom nergens antwoord op geeft. Volgende week bekijken we welke mogelijkheden er nog zijn en welke vervolgstappen we kunnen zetten.
Heb jij nog vragen? Stel ze gerust
Jij kan mij altijd bellen, appen of mailen als jij vragen hebt.
Roderik Mol
Bestuurder CNV
M: 06 2047 1890
E: r.mol@cnv.nl