Update cao ETD (3)

Zoals jullie weten werkt de werkgeversvereniging Techniek Nederland momenteel aan de definitieve vaststelling van de representativiteit door een accountant. De werkgeversvereniging heeft aangegeven dat de uitkomst hiervan uiterlijk over drie weken bekend zal zijn.

Nog geen duidelijkheid

Wij begrijpen dat het voor veel leden frustrerend is dat dit proces langer duurt dan gehoopt. Ook wij hadden graag eerder duidelijkheid gehad, zodat de cao-onderhandelingen al van start hadden kunnen gaan. Tegelijkertijd is een zorgvuldige afronding van deze fase noodzakelijk om de volgende stappen op een solide en juridisch houdbare basis te kunnen zetten.

AVV

Voor het algemeen verbindend verklaren (AVV) van de cao is deze vaststelling van groot belang. Zonder deze bevestiging kunnen wij geen cao afsluiten die voor AVV in aanmerking komt. Deze laatste noodzakelijke stap is essentieel om te waarborgen dat we straks een cao kunnen afsluiten die juridisch houdbaar is en breed wordt gedragen binnen de sector. De AVV-status zorgt er namelijk voor dat alle werkgevers in de sector de cao moeten naleven, ook wanneer zij geen lid zijn van Techniek Nederland.
Wij hopen over drie weken duidelijkheid te hebben, zodat we daadwerkelijk inhoudelijk met elkaar om tafel kunnen en kunnen werken aan een nieuwe, toekomstbestendige ETD-cao.

Onderhandelingsdata 

Om de voortgang te waarborgen, plannen wij onder voorbehoud alvast onderhandelingsdata met de werkgeversvereniging in. Zo kunnen we het proces direct na de uitkomst van het onderzoek voortvarend opstarten. Zodra de accountantsverklaring beschikbaar is, zullen wij de uitkomst uiteraard met jullie delen. Bij een positieve uitkomst organiseren wij een ledenraadpleging, waarin je kunt aangeven welke onderwerpen en verbeterpunten jij belangrijk vindt voor de nieuwe cao.

Vervolg op de uitkomst

Mocht de uitkomst onverhoopt anders zijn, dan zullen wij een online ledenvergadering organiseren om gezamenlijk de vervolgstappen te bespreken. 

Heb je nog vragen?

Laat mij dit dan per e-mail weten. Volg ons ook op de cao-pagina Cao Elektrotechnische detailhandel (ETD) | CNV waar je al onze nieuwsbrieven aantreft.
Tot de volgende update.

Chantal van Binsbergen, bestuurder 
M 06 3651 7437 / c.vanbinsbergen@cnv.nl