Kantoorgebouw Aviko

Start cao-overleg voor een nieuwe cao Aviko

Toelichting door CEO Maarten van Delst

Op maandag 2 maart is het cao-overleg gestart met een toelichting door jullie CEO over de economische- en marktontwikkelingen waarin Aviko opereert. De bedrijfssituatie van Aviko is verslechterd door toenemende concurrentie op de wereldmarkt waar Aviko haar producten afzet.

Er is meer de focus op locaal produceren en afzetten en er is een flink overschot van aardappelproducten. De prijs van aardappelen is historisch laag. Nieuwe landen als India en Egypte komen steeds nadrukkelijker op de markt van de aardappelverwerkende industrie. De marges staan onder druk.

Aviko moet voorzichtig opereren en bewust kiezen waarin zij investeert om te kunnen blijven groeien. Daarnaast is er een sterke focus op kostenreductie. Er is dus geen bijzonder florissant vooruitzicht. Grote ingrepen in de organisatie worden echter niet voorzien.

Voorstellen vanuit Aviko

Aviko geeft aan dat er aandacht blijft voor de koopkracht van de werknemers, maar ook voor de stabiliteit van de organisatie. Er zijn voorstellen gedaan op de volgende terreinen:

  • Looptijd en inkomen
  • Aanpassing Kornferry-tabel met meer perspectief
  • Duurzaam inzetbaarheid
  • Nieuwe RVU-regeling (regeling vervroegd uittreden)
  • Vitaliteitsregelingen
  • Verlof en geplande fabrieksstilstand
  • Administratieve eenvoud en tekst cao

CNV cao-voorstellen

Bijgaand ontvangt U de CNV cao-voorstellen voor een nieuwe cao Aviko met aandacht voor:

  • Looptijd, mag langer zijn dan 1 jaar, met een passende loonsverhoging van rond de 4%
  • Vermindering van de terugkomdagen ploegen
  • RVU, doelgroep en financiële regeling
  • De 80-90-100 regeling, eerder laten ingaan en financieel meer aantrekkelijk
  • Aandacht voor ontwikkeling van de medewerkers, via een loopbaancheck
  • Sparen binnen DI Budget en opname opties uitbreiden
  • Afspraken opnemen snipperuren of dagen bij fabrieksstilstand

Lees onze voorstellen rustig door in de bijlage. Er is een grote bijdrage geleverd door de CNV cao-groep die actief is binnen Aviko.

De volgende cao-overleggen zijn op 13 maart, 27 maart en 10 april aanstaande.

Zet de cao-voorstellen van CNV door in jullie collegiale netwerk en bedankt daarvoor

We houden jou uiteraard op de hoogte.

Peter de Ridder
Bestuurder CNV, sector Voeding
M: 06 51 60 19 97
E: p.deridder@cnv.nl

Downloads