Nieuwe trend aan de cao tafel
Omdat de situatie in elk bedrijf anders is verschillen de afspraken die vakbonden met werkgevers maken. In sommige gevallen wordt afgesproken dat er bijvoorbeeld meer verlof is voor medewerkers in ploegen die verplichte hygiëne handelingen verrichten voor en na de dienst. In sommige gevallen is afgesproken dat de diensttijden worden aangepast zodat medewerkers eerst inklokken en daarna pas gaan omkleden.
In de cao Cargill (voedingsindustrie) is dit jaar afgesproken dat ploegenmedewerkers een toeslag van 100 euro per maand krijgen vanwege het omkleden en de wachtoverdracht bij de ploegenwissel die voor de start van de dienst plaatsvindt. Een ander voorbeeld is de cao UMC, waarin is afgesproken dat zorgmedewerkers een omkleedtoeslag van 80 euro per maand ontvangen.
CNV Bijeenkomst 16 december Leiden
CNV bijeenkomst Fresh Heemskerk
Wanneer: Dinsdag 16 december 2025
Hoelaat: 19.15 – 20.15 uur
Waar: Fletcher hotel Leiden, Bargelaan 180 2333 CW Leiden
Tijdens deze bijeenkomst geven we graag meer informatie over de recente rechtspraak en wat dat in jouw geval zou kunnen betekenen. Ook horen we graag welke voorbereidingstijd jullie bij Fresh Heemskerk hebben. Is het verplicht om je om te kleden vóór de start van je dienst? Of kun je ook in diensttijd omkleden? Zijn er ook andere voorbereidende handelingen voor je je dienst start? Hoelang ben je ongeveer bezig voordat je echt start met werken? Heb je hierover werkinstructies ontvangen?
Natuurlijk zijn er ook leden die bijvoorbeeld op kantoor werken en niet met dit onderwerp te maken hebben. We nodigen daarom met name de CNV leden en collega’s van Fresh Heemskerk uit die in functies werken waarin omkleden noodzakelijk is.
Met vriendelijke groet,
Mirjam van Leussen
Vakbondsbestuurder CNV
M. 0628866597
E. m.vanleussen@cnv.nl