Onzekerheid over financiering remt cao onderhandelingen Fokus

Op maandag 5 oktober heeft de derde onderhandelingsronde over de nieuwe cao Fokus plaatsgevonden. Tijdens dit overleg kregen de vakbonden vooral een update over de gesprekken die Fokus voert met het ministerie van VWS (Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport). Helaas heeft het overleg nog niet geleid tot concrete resultaten of nieuwe afspraken. De belangrijkste boodschap van Fokus is dat er nog steeds geen duidelijkheid is over de financiële ruimte voor loonsverhogingen. Daardoor kunnen we op dit moment nog geen verdere stappen zetten in de onderhandelingen. In deze nieuwsbrief lees je meer over de stand van zaken, de gesprekken met het ministerie en het vervolg van het cao traject.

Update gesprekken met het ministerie

Tijdens het overleg heeft de directie een update gegeven over de gesprekken die momenteel met het ministerie worden gevoerd. Volgens Fokus zijn deze gesprekken nog gaande, maar verlopen ze moeizaam.

De directie gaf aan alleen afspraken te willen maken over zaken waarvan voldoende zekerheid bestaat. Daarbij wil Fokus alleen toezeggingen doen die ook daadwerkelijk kunnen worden waargemaakt.

Dit betekent ook dat Fokus op dit moment nog geen concreet loonbod wil doen voor de looptijd van de nieuwe cao. Volgens de directie is daarvoor eerst meer duidelijkheid nodig over de financiering vanuit het ministerie en de beschikbare loonruimte.

Zolang daar geen duidelijkheid over is, kunnen de cao onderhandelingen op de belangrijkste onderwerpen nog niet verder worden gebracht.

Reactie vakbonden op openstaande punten

Omdat er nog geen nieuwe informatie beschikbaar was over de financiering, hebben wij tijdens het overleg vooral gereageerd op de punten die uit eerdere gesprekken waren blijven liggen. Deze reacties worden meegenomen in het vervolg van de onderhandelingen.

Wij hebben daarbij ook aangegeven teleurgesteld te zijn dat er na drie onderhandelingsrondes nog steeds geen duidelijkheid is over de financiering en de beschikbare loonruimte. Hierdoor is het nog altijd niet mogelijk om inhoudelijk met elkaar in gesprek te gaan over een concreet loonbod en andere belangrijke cao afspraken.

Hoe verder?

Komende donderdag gaat Fokus opnieuw in gesprek met het ministerie. Tijdens dit gesprek komt er mogelijk meer duidelijkheid over de financiële ruimte voor de cao.

Partijen hebben daarom afgesproken eerst de uitkomst van dit gesprek af te wachten. Als er voldoende duidelijkheid komt over de financiering en de beschikbare loonruimte, dan zetten we de onderhandelingen voort op 12 oktober. Blijft die duidelijkheid uit, dan heeft verder onderhandelen op dit moment weinig zin en wordt het overleg verplaatst naar 6 november.

Zodra bekend is welke datum doorgaat en wat de uitkomsten zijn van het gesprek met het ministerie, informeren wij jullie daar direct over.

Blijf op de hoogte – word lid van CNV

Wil je actief op de hoogte blijven van de cao-onderhandelingen en mee kunnen praten over de volgende stappen? Dan is het belangrijk om lid te zijn van CNV. Collega’s kunnen lid worden via www.cnv.nl/lid-worden. Maak jij een collega lid via CNV maak-een-ander-lid? Dan ontvang jij per ingeschreven lid een cadeaubon ter waarde van € 20,-.

Meedenken of meepraten?

Wil je actief inzetten voor CNV? Dat kan in de cao-groep. Als lid kun je je daarvoor bij mij aanmelden.

Persoonlijke kwesties

Bij twijfel over een persoonlijke kwestie kun je altijd contact op nemen met onze juristen. Mochten jullie vragen hebben over jouw persoonlijke situatie en wat een mogelijke beslissing van werkgever voor jouw arbeidsvoorwaarden betekent leg jouw vraag dan voor aan onze juridische medewerkers. Dit kan zowel per mail: cnvinfo@cnv.nl of telefonisch: 030-7511001.

Sophie Koppejan
Bestuurder Arbeidsvoorwaarden Zorg & Welzijn
s.koppejan@cnv.nl
06-42489071