Loon & Looptijd: Directe koopkrachtplus
- Onze inzet: 12 maanden looptijd en 4% tot 5% structurele loonsverhoging voor reële koopkrachtverbetering.
- Het resultaat: Een looptijd van exact 12 maanden. Per 1 juli 2026 stijgen de salarissen structureel met 3,1%, met dáárbovenop een structurele verhoging van € 50,- bruto per maand in de salaristabel (een extra plus voor de lagere schalen). Daarnaast ontvang je uiterlijk in oktober 2026 een forse eenmalige uitkering van € 1.534,- bruto (naar rato bij deeltijd).
Harmonisatie cao WR en cao NU (Universiteiten)
- Onze inzet: Stapsgewijze gelijktrekking van de cao's, betere communicatie over deze verschillen en de gelijkwaardigheid in de cao’s. Dit komt uit het onderzoek van Linxx als reactie vanuit collega’s die hebben meegewerkt aan het onderzoek.
- Het resultaat: Per 1 januari 2027 wordt het aantal tredes in de salarisschalen 1 tot en met 5 gelijkgetrokken met de cao NU voor een sneller groeiperspectief. Ook gaat de werkgever actief en helder communiceren over de arbeidsvoorwaardenpakketten.
Studieschuld: Hulp voor jong talent
- Onze inzet: Een fiscaal vriendelijke regeling om de DUO-studieschuld af te lossen via het Meerkeuzesysteem.
- Het resultaat: Partijen zijn een pilot overeengekomen voor de duur van 1 jaar met ingang van 1 januari 2027 met een maximale aflossing van fiscale uitruilmogelijkheid van een DUO schuld van EUR 2.000. In het Lokaal Overleg zullen partijen invulling geven aan nadere voorwaarden om deze pilot tot uitvoering te brengen.
Vitaliteit & Duurzame inzetbaarheid
- Onze inzet: verbeteren van het Vitaliteitspact, zodat ook lagere schalen het zich kunnen veroorloven korter te werken.
- Het resultaat: De werkgever gaat gericht onderzoek doen en maatwerk leveren voor groepen die nu tussen wal en schip dreigen te vallen. Daarnaast wordt de mogelijkheid van een RVU-regeling (vervroegd uittreden) concreet verkend.
Toekomstgericht: AI-geletterdheid en Inclusie
- Onze inzet: Verplichte AI-scholing binnen werktijd.
- Het resultaat: Er zijn harde afspraken verankerd in de cao-preambule. Je krijgt binnen werktijd scholing over AI. Daarnaast komt er actieve erkenning en ondersteuning voor neurodiversiteit (conform de Neurodiversity Guideline).
De loonsverhoging en de eenmalige uitkering worden uiterlijk in oktober 2026 uitbetaald. Als vakbond beslis jij of we dit akkoord definitief maken. In de bijlage is het gehele resultaat na te lezen.
Breng nu je stem uit!
Dit resultaat ligt heel dicht bij onze oorspronkelijke CNV-inzet. We hebben op bijna alle punten concrete afspraken, pilots of structurele verbeteringen binnengehaald. Daarom legt de onderhandelingsdelegatie dit resultaat met een positief advies aan jou voor.
Als vakbond beslis jij. Laat ons weten of je akkoord gaat met dit onderhandelingsresultaat. Als je niet stemt, gaan we er vanuit dat je voor het resultaat bent.
- Online toelichting: ledenvergadering op 13 juli van 12:00-13:00 uur
- Stemmen kan tot uiterlijk 14 juli 2026, 23.59 uur. Je ontvangt hierna een aparte stemmingsnieuwbrief, dus houd je mailbox goed in de gaten.
De cao online
Je kunt alle info over de cao-onderhandelingen terugvinden op de cao-pagina. Ga direct naar jouw cao-pagina WUR. Daar kun je ook
Maak je collega lid!
Een nieuw lid aanmelden gaat heel eenvoudig en je krijgt er zelf ook nog iets moois voor terug. Ga voor informatie en voorwaardenHeb je vragen of opmerkingen over dit resultaat? Neem dan gerust contact op via onderstaande mail of benader op de werkvloer Janneke.
Mede namens kaderlid Janneke Grit,
Fadua Toufik
bestuurder CNV
M: 06 10 20 85 90
E: f.toufik@cnv.nl