Cao-tekst openbare bibliotheken (OB) nu beschikbaar!

In deze nieuwsbrief informeren we je over de nieuwe cao-tekst die nu te vinden is op onze cao-pagina. Ook geven we een update van wat wij gedaan hebben met de signalen over de afspraak van de nieuwe jubileumgratificatie.

De afspraken die de vakbonden met de VOB heeft gemaakt voor de cao OB zijn inmiddels verwerkt in een nieuwe cao-tekst. Daarmee is het onderhandelingsresultaat nu ook juridisch en tekstueel vertaald naar een nieuwe cao.

De nieuwe cao-tekst is te downloaden op onze cao-pagina.

Signalen jubileumgratificatie

De afgelopen periode hebben we meerdere signalen ontvangen van mensen die door de nieuwe afspraak over de jubileumgratificatie in beide gevallen net buiten de boot vielen. Dat is nooit de bedoeling van de sociale partners geweest.

Om deze problemen op te lossen hebben we de tekst en de afspraak over de jubileumgratificatie als volgt aangepast:

Ben jij in 2026 al in dienst bij jouw werkgever en bereik je voor 1 januari 2032 een dienstjubileum van 25, 40 of 50 jaar? Dan geldt voor jou een overgangsregeling. Jij kan dan kiezen voor een eenmalige jubileumgratificatie in geld of extra verlofuren:

  • Bij 25 jaar in dienst: 50% van jouw individuele salaris of 80 verlofuren.
  • Bij 40 jaar in dienst: 100% van jouw individuele salaris of 160 verlofuren.
  • Bij 50 jaar in dienst: 100% van jouw individuele salaris of 160 verlofuren.

Kies jij voor de verlofuren, dan worden die naar rato van de omvang van jouw dienstverband toegekend. Deze verlofuren vervallen aan het einde van het vijfde jaar na het jaar waarin zij zijn toegekend.

We zijn blij dat deze signalen ons hebben bereikt. Het laat maar zien hoe belangrijk het is dat leden zich melden als afspraken in de praktijk anders uitpakken dan bedoeld. Als CNV-lid heb je directe invloed op je arbeidsvoorwaarden!

Samen staan we sterker

Tot slot een oproep aan jou. Jij weet als CNV-lid hoe belangrijk het is dat werknemers zich organiseren. Hoe meer collega's zich aansluiten bij CNV, hoe sterker onze positie aan de onderhandelingstafel!

Ken je collega's die nog geen lid zijn? Ga eens het gesprek met ze aan en nodig ze uit om zich bij CNV aan te sluiten. Als vakbondslid heb je recht op juridische bijstand, onbeperkt advies over salaris en contract en je hebt direct invloed op arbeidsvoorwaarden van jou en je collega’s via de cao! Stuur deze nieuwsbrief gerust naar ze door. 

Rens van Hoogdalem-Braam
Bestuurder arbeidsvoorwaarden
r.vanhoogdalem-braam@cnv.nl