Wat hebben we afgesproken?
De nieuwe cao heeft een looptijd van 12 maanden, van 1 juli 2025 tot 1 augustus 2026. Gedurende deze periode is een structurele loonsverhoging afgesproken:
- 1% per 1 juli 2025
- 2% per 1 januari 2026
Daarnaast een structurele aanpassing van het loongebouw afgesproken, hierdoor gaan werknemers in functieschaal A t/m E er nog meer op vooruit. Afhankelijk van jouw functieschaal en functietrede betekent dat voor sommigen 1% of 2% extra loonsverhoging.
Daarnaast hebben we een belangrijke afspraak gemaakt over uitzendwerk. Jouw collega’s met een uitzendcontract krijgen vanaf 1 augustus 2026 een vast dienstverband aangeboden als ze langer dan 36 maanden binnen een bedrijf in de Groothandel Groenten en Fruit werken. Dit is een grote stap vooruit voor de uitzendcollega’s. Als zij hetzelfde contract krijgen als jij hebben ze ook dezelfde ontslagbescherming, dezelfde pensioenregeling, dezelfde verlofregeling, dezelfde scholingskansen en loondoorbetaling bij ziekte.
Kantekening
Hoewel het onderhandelingsresultaat een ruime meerderheid van 75% behaalde, was er één duidelijke kanttekening. Het loonbod van 3,1% was mager. Dat wordt voor veel medewerkers aangevuld door de aanpassing in het loongebouw maar niet voor collega’s buiten functieschaal E of bovenschaligen. De meerderheid van FNV leden stemden ook vanwege het loon tegen dit onderhandelingsresultaat. Dit betekent dat deze cao dit jaar wordt afgesloten met CNV en RMU, zonder FNV.
Zomers bezoek
Als vakbondsbestuurder van CNV kom ik graag langs op jouw werkplek. Als je mij meer wil vertellen over je werk in de Groothandel Groenten en Fruit of het bedrijf waar je werkt, neem dan contact met mij op. Deze zomer kom ik graag langs bij jouw bedrijf.
Als je als lid ook actief wil meedenken over ideeën voor de cao, stuur mij dan een mailtje! Tijdens de onderhandelingen heb ik met enkele van jullie contact gehad, wat enorm heeft bijgedragen aan het behalen van dit resultaat.
Maak je collega lid!
Een nieuw lid aanmelden gaat heel eenvoudig, en je krijgt er zelf ook nog iets moois voor terug. Ga voor informatie en voorwaarden naar CNV leden werven. Ze kunnen ook zelf lid worden via www.cnv.nl/lid-worden/. Word lid!
Met vriendelijke groet,
Mirjam van Leussen