Potjes en mengflesjes in een laboratorium

Werknemers Corbion Purac beginnen donderdag aan 5-daagse staking

Directie negeert ultimatum van vakbonden

Werknemers van grondstoffenproducent Corbion Purac uit Gorinchem beginnen donderdagochtend vroeg aan een 5-daagse staking. Een ultimatum van de vakbonden (CNV en FNV) aan de directie is om 12.00 uur verstreken. 'De directie houdt zich stil, dus dan laten wij wel van ons horen. We roepen de werknemers op om vanaf morgenochtend 6.00 uur het werk neer te leggen', zegt CNV-onderhandelaar André Mulder.

De cao bij Corbion Purac is al per 1 april vorig jaar verlopen. Sindsdien hebben de werknemers geen loonverhoging gekregen, zegt Mulder. 'Het lukt maar niet om een nieuwe cao af te spreken. En dat komt vooral door de directie, die weigert om de werknemers voldoende mee te laten delen in de goede resultaten van het bedrijf.'

Donderdagochtend: actiebijeenkomst bij stadhuis van Gorinchem

Nu het ultimatum is verstreken, roepen de vakbonden (CNV en FNV) de werknemers op om donderdag 17 april vanaf 6.00 uur in staking te gaan, tot dinsdagochtend 22 april. Morgenochtend vanaf 8.00 uur verzamelen actievoerders zich bij het stadhuis van Gorinchem (Stadhuisplein 1). De actiebijeenkomst duurt tot 10.00 uur.

Wat wil CNV?

Vakbond CNV wil dat de inflatie allereerst minimaal wordt gecompenseerd. Ook over het afgelopen jaar. In het ultimatum stelt de bond daarom dat de werknemers per 1 april 2024 - dus met terugwerkende kracht - een loonsverhoging moeten krijgen van 3,6% plus 100 euro per maand.

Over Corbion Purac

Corbion Purac maakt grondstoffen voor de voedingsindustrie en de pharmacie. Het gaat met name om melkzuur en daarvan afgeleide producten. Het bedrijf komt voort uit de voormalige Centrale Suiker Maatschappij (CSM). Bij de fabriek in Gorinchem werken zo'n 650 mensen.