Geen groen licht van de leden voor een nieuwe cao Drankindustrie en Groothandel

De ledenraadpleging over het vernieuwde eindbod van werkgevers is afgerond. Dank aan iedereen die heeft meegedaan! De conclusie is helder: er is géén groen licht voor een nieuwe cao.

De uitslag is duidelijk

Bijna 60% van de leden geeft aan ontevreden te zijn over het vernieuwde eindbod. Dit is een krachtig en duidelijk signaal richting werkgevers.

Veel verontrustende reacties

Uit de reacties blijkt dat veel leden teleurgesteld zijn over de waardering vanuit werkgevers. Het vertrouwen in de huidige cao is erg laag, en velen geven aan dat een cao die steeds op deze manier tot stand komt, niet toekomstbestendig is.

Hoewel het lijkt alsof 40% wél tevreden zou zijn, blijkt uit de reacties dat dit vaak gebeurt vanuit de zorg om niet nóg verder achter te raken op de rest van het land dan nu al het geval is.

Waar staan we nu?

Met deze uitslag kunnen wij het cao-akkoord niet ondertekenen. CNV heeft de voorzitter van de werkgeversdelegatie opgeroepen dit duidelijke signaal serieus te nemen en zo snel mogelijk opnieuw met ons in overleg te gaan. Volgende week wordt duidelijk wat het standpunt van de andere vakbonden zal zijn.

We wachten nu af of werkgevers het signaal van de leden oppakken en bereid zijn opnieuw in gesprek te gaan. Zodra er nieuwe ontwikkelingen zijn, brengen wij jullie op de hoogte.

De cao online

Je kunt alle info over de cao-onderhandelingen terugvinden op de cao-pagina: Cao Drankindustrie en -groothandel | CNV Daar kun je ook vragen stellen of reageren. Krijg je dit bericht per post dan kun je de cao-pagina makkelijk vinden door naar www.cnv.nl/cao te gaan en dan vul je in de zoekbalk Drankindustrie in.

Maak je collega lid

Jij bent lid, dus jij snapt waarom dit zo belangrijk is. Weet jouw collega dat ook? Maak je collega lid en ontvang voor elk lid wat jij inschrijft een keuze cadeaubon ter waarde van € 20,-. Tijdelijk ontvangt je collega de eerste drie maanden 50% korting op de contributie. Ga voor informatie en voorwaarden naar CNV leden werven Met jouw collega's staan we sterker. Nodig ze uit! | CNV. Ze kunnen ook zelf lid worden via www.cnv.nl/lid-worden/. Word lid!

Ruud Hövelings
Onderhandelaar/bestuurder
M: 06 81 88 45 56
E: r.hovelings@cnv.nl